برای لاغر شدن نان و برنج را حذف نکنید


به گزارش دیلی نیوز، تحقیقات جدید نشان داده است که رژیم غذایی فاقد هر گونه کربوهیدرات می ‌تواند افراد را دچار اختلالات حافظه و فراموشی کند.

منابع غذایی کربوهیدرات به طور عمده شامل انوع نان، برنج، غلات، ماکارونی، سیب زمینی، میوه ها و سبزی هاست.

تحقیقات نشان داده افرادی که در رژیم غذایی روزانه خود هیچ ماده حاوی کربوهیدرات را مصرف نمی‌ کنند، نسبت به دیگران تست ‌های حافظه را بسیار ضعیف ‌تر پاسخ می ‌دهند.

تحقیق دریافتند وجود کربوهیدرات برای مغز، آن قدر مهم است که افرادی که در رژیم لاغری خود این ماده را اصلا مصرف نمی کنند، تنها یک هفته پس از شروع این کار دچار اختلالات حافظه می‌ شوند.

از جمله رژیم ‌های کم کربوهیدرات و بدون کربوهیدرات رژیم "اتکینز" است که حدود سال 2000 میلادی به شهرت بسیار رسیده است و افراد زیادی از طریق آن وزن خود را پایین آورده اند.

در تحقیق فوق که در دانشگاه "تافتس" بوستون آمریکا انجام شده، معلوم گردید افرادی که رژیم لاغری کم کالری داشتند که در آن از هر ماده غذایی به میزان کم و اصولی وجود داشته است، ضررهای کمتری به بدن خود وارد کرده اند.

/ 2 نظر / 19 بازدید
شيما

سلام دوست عزیز . از وبلاگ خیلی خيلي خوبتون تشکر می کنم.از وبلاگتون خيلي خوشم اومد. من هم برای اینکه سهم کوچکی در قدرتمند كردن و زیباتر شدن وبلاگ شما داشته باشم به شما توصیه می کنم سرچ باکس این موتور جستجوگر قدرتمند را كه قادر به جستجو به همه زبانها است به سایت خود اضافه کنید.نمونه و کد این سرچ باکس را می توانید در سایت اصلی موتور جستجوگر ببینید. www.glseek.com/box.html

امید

سلام... ویلاگ زیبا و پر محتوایی دارید. من با 2 عکس از عاشورای سال 46 به روز هستم خوشحال میشم به وبلاگم بیای و نظرتو بگی درباره عکسهای عاشورا... ضمنا برای تبادل لینک با وبلاگ آخرین عکس ابتدا ما را با عنوان آخرین عکس لینک کنید سپس به ما اعلام کنید تا خیلی سریع شما رادر جمع دوستانم قرار دهیم . با درود و سپاس فراوان آخرین عکس... [گل]