ماجرای سفر چاوز به ایران و لامپ های کم مصرف

 این روزها طرح توزیع لامپ های کم مصرف بین مردم از سوی وزارت نیرو به طور جدی دنبال می شود ولی کمتر کسی می داند این طرح از کجا نشات گرفته است.

به گزارش خبرنگار عصرایران ، ماجرای این لامپ ها از سفر هوگو چاوز رییس جمهور ونزوئلا به تهران آغاز شد که طی آن روسای جمهور دو کشور درباره تولید و مصرف برق و کمبودهای موجود صحبت کردند و چاوز خطاب به احمدی نژاد گفت: ما در کشور خودمان یک طرح ضرب الاجلی اجرا کردیم و توانستیم بدون افزودن بر ظرفیت نیروگاهی تولید برق، از بروز خاموشی ها جلوگیری کنیم.

در این هنگام احمدی نژاد از چاوز می خواهد که درباره تجربه کشورش توضیح بیشتری دهد که چاوز با ارائه آمار و ارقام  ، پاسخ می دهد: ما در کشور خودمان طی یک برنامه زمان بندی شده، میلیون ها لامپ کم مصرف توزیع کردیم و از مردم خواستیم آنها را با لامپ های رشته ای عوض کنند و در نتیجه با هزینه اندکی که صرف تهیه و توزیع این لامپ ها شد، از سرمایه گذاری کلان برای احداث نیروگاه های جدید معاف شدیم.

بر اساس این گزارش، پس از این گفت و گو، رییس جمهور، پرویز فتاح، وزیر نیرو را فرامی خواند و از وی می خواهد چنین طرحی را در ایران نیز راه اندازی نماید که اینک با توزیع لامپ های کم مصرف، همان طرح در حال اجراست.
/ 0 نظر / 12 بازدید