آغاز مونتاژ مگان از آبان ماه

megan.jpgمدير پروژه‌ مگان از آغاز فعاليت فاز دوم و مونتاژ اين خودرو از آبان ماه امسال خبر داد.
رضا آقاياري در گفت وگو با ايسنا با بيان اين مطلب افزود: هم اكنون حدود سه هزار دستگاه مگان به صورت CBU از تركيه به تدريج وارد كشور مي‌شود ولي با آغاز فعاليت فاز دوم كه به صورت CKD و در داخل خط مونتاژ شركت پارس خودرو آغاز به كار خواهد كرد ، تعداد 15 هزار دستگاه توليد و روانه بازار خواهد شد.
وي درباره خدمات پس از فروش مگان خاطرنشان كرد: تا پايان امسال 30 نمايندگي ، خدمات پس از فروش مگان را ارايه خواهند كرد.
در حال حاضر 9 نمايندگي خدمات پس از فروش اين خودرو ، در سطح كشور فعال است و طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته 21 نمايندگي ديگر پس از تجهيز نسبت به ارايه‌ي خدمات پس از فروش اقدام خواهند كرد.
وي افزود: در مرحله‌ي اول گسترش شبكه‌ نمايندگي‌هاي خدمات پس از فروش مگان ، همزمان با راه‌اندازي فاز دوم آن 9 نمايندگي شروع به كار خواهند كرد و مابقي تا پايان سال 85 تامين مي‌شوند.
گفتني است ، رنو و پارس خودرو (گروه سايپا) در سال گذشته قراردادي امضا كردند كه با توجه به آن خودرو مگان در ايران از اواسط سال 2006 مونتاژ و به فروش رسد اما بعدها اين پروژه يك بار به دليل پروژه ال -90 با تاخير مواجه شد و پس از رفع مشكل ال - 90 فروش اين خودرو كه قرار بود ابتدا سه هزار دستگاه آن وارد شود ، آغاز و طي يك هفته تمام خودروها پيش‌فروش شد ولي پس از آن يك بار به دليل آنچه كه وزارت صنايع نامعلوم بودن خدمات پس از فروش و سپس دليل عدم قبول واردات سمند ايران از سوي دولت تركيه مطرح كرد ، فروش و واردات اين خودرو را ممنوع اعلام كرد.
در همين حال بر اساس قرارداد دو شركت رنو و پارس خودرو چهار مدل از خودرو مگان با دو نوع موتور مختلف (1600 سي‌سي ، 16 سوپاپ و 2000 سي‌سي 16 سوپاپ) و قابليت انتخاب دو نوع تجهيزات جانبي ، در بازار ايران عرضه خواهد شد.
ظرفيت كارخانه پارس خودرو براي توليد اين مدل در تهران تا سال 2008 بر مبناي توليد 15 هزار خودرو برنامه‌ريزي شده است. خودروهاي توليد شده با توجه به استانداردهاي رنو توليد و توسط نمايندگان مجاز شبكه فروش پارس خودرو عرضه خواهند شد.

/ 0 نظر / 10 بازدید