توسعه گردشگري ايران، به مدد مشاور تبليغاتي داروهاي جنسي!

پس از سخنان جنجال‌برانگيز منسوب به رئيس هيأت اعزامي عربستاني به ايران در ياد كردن از «خليج فارس» با «خليج عربي»، هويت واقعي وي فاش شد.

gardeshgari.jpgبه گزارش خبرنگار «بازتاب»، پس از آن‌كه اعلام شد «محسن شيخ آل‌حسان»، رئيس هيأت عربستان، در سخنان خود بارها به جاي واژه «خليج فارس»، «خليج عربي» را به كار برده و مسئولان سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري نيز اعتراضي به وي نكرده‌اند، مشخص شد كه اين شخص، معاون وزير ارتباطات عربستان نيست.

در خبرگزاري رسمي ميراث فرهنگي و برخي رسانه‌هاي ديگر، اعلام شده بود كه محسن شيخ آل‌حسان، معاون وزير ارتباطات و مسئول هيأت اعزامي عربستان به ايران است. اما پس از پيگيري‌ها، معلوم شد كه وي بازنشسته دولت سعودي است و نه تنها در حال حاضر معاون وزير نيست، بلكه رياست شركتي تبليغاتي به نام «مدي للاعلام» را بر عهده دارد كه كارش دادن مشاوره تبليغاتي در زمينه داروهاي جنسي است.
گفته مي‌شود، وي دوست يكي از ديپلمات‌هاي سفارت ايران در رياض است كه اين ديپلمات در اين سفر نيز او را همراهي مي‌كرده است.

در همين زمينه، مسئول روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به خبرنگار «بازتاب» گفت: اين شخص در گذشته معاون وزير بوده، آن هم وزير فرهنگ، نه وزير ارتباطات و از سويي، ما هم اعلام نكرده بوديم كه ايشان معاون وزير ارتباطات هستند.

اهميت اين هيأت كه متشكل از خبرنگاران، ‌آژانس‌داران و سرمايه‌داران عربستان بود، به خاطر خبرنگاران رسانه‌هاي مطرحي مانند «الشرق‌الاوسط»، «الرياض»، «الجزيره» و ديگر رسانه‌ها بود كه مي‌توانستند جاذبه‌هاي گردشگري را به مردم عربستان و كشورهاي منطقه بشناسانند.

وي همچنين گفت: اين هيأت ديپلماتيك نبودند و سازمان ميراث فرهنگي نيز ميزبان آنان نبود، بلكه اينان به دعوت شركت توسعه گردشگري به ايران سفر كرده بودند و به خاطر اهميت ويژه اين گروه، برخي ملاقات‌هاي رسمي هم با آنان ترتيب داده شد. البته بايد گفت كه سهام‌دار بخشي از شركت توسعه گردشگري كه خصوصي است، ميراث فرهنگي است.

مهرانديش در پايان گفت: از سال گذشته، ده هيأت خارجي ديگر نيز به دعوت همين شركت سفر به ايران كرده‌اند كه در آنها، هيأتي از آمريكا نيز بوده است.

گفتني است، در خبرگزاري رسمي ميراث فرهنگي و تعدادي ديگر از رسانه‌هاي اين شخص معاون وزير ارتباطات عربستان معرفي شده بود.

/ 0 نظر / 5 بازدید