انتقادات تازه رفسنجانی از دولت: تعارف که نداریم، نباید دچار قطع گاز و برق شویم

آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس تشخیص مصلحت نظام که چند روز پیش، اعلام کرد که «مدارای سه ساله ی ما با دولت به پایان رسیده»، بار دیگر نوک پیکان حملات خود را متوجه دولت کرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری «انتخاب»، وی دیدار با اعضای جامعه اسلامی دانشگاهیان کشور گفت: اینگونه که کشور دارد اداره می‌شود، نمی‌توانیم راضی باشیم که مسلمانان خوبی هستیم و یا الگوی جهانی شویم، تعارف که نداریم، کشوری با این سرمایه عظیم نباید در زمستان دچار قطع گاز و در تابستان دچار قطع برق شود و مردم ساعت‌ها وقت خود را در پمپ بنزین‌ها بگذرانند، در حالی که ما صاحب این راه هستیم. بدیهی است که این مسائل و مشکلات به ضعف مدیریت بر می‌گردد.


وی ادامه داد: در مساله سیاست خارجی نیز همین گونه است و در مسائل فرهنگی نیز همین است، فقط شعار زیادی داده می‌شود، ولی در عمل ضد فرهنگ عمل می‌شود.


هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: اکنون دیگر می‌طلبد که اهل دانش، افکار و راهکارهای خود را برای اداره کشور مطرح کنند.


رفسنجانی پیش از این با انتقاد از سیاستهای دولت در بخش اقتصادی کشور گفته بود: ما در این سه ساله با قوه مجریه مدارا کردیم.خصوصی‌سازی که الان اتفاق می‌افتد آن طور نیست که تصور شده بود؛ چراکه قرار بود واگذاری بخش‌های دولتی به بخش خصوصی صورت بگیرد نه به شبه‌دولتی.


رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: جامعه اسلامی دانشگاهیان هیچ‌گاه نان به نرخ روز خور نبوده و بر روی امواج دیگران سوار نشده است تا به مدیریت اجرایی دست یابد و اگر از بین این مجموعه افرادی هم بوده‌اند که به پست و مقام و مسوولیت رسیده‌اند، به دلیل لیاقت و شایستگی خودشان بوده است


به گزارش انتخاب، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با بیان این‌که جامعه اسلامی دانشگاهیان در طول سی سال، توانسته خط مشی خود را حفظ کند، افزود: در عین حال که جامعه اسلامی دانشگاهیان نقاط قوتی دارد، نقاط ضعفی نیز دارد که یکی از نقاط ضعف در این مجموعه عدم کار حزبی است.


وی تصریح کرد: تاریخ جامعه اسلامی با تاریخ تقویم انقلاب برابر است و باید پیشتاز باشد، چرا که در همه صحنه‌ها حضور داشته و با وجود اینکه عده‌ای علیه آن موضع گرفته‌اند، اما این تشکل دانشجویی باید سعی کند به جهت دهی افکار دانشگاهیان به عنوان یک نهاد دانشگاهی اسلامی بپردازد.

/ 0 نظر / 13 بازدید