اقدام تحسین برانگیز و زیبای مایکروسافت پیرامون نوروز

 

نمی توان انتظار داشت در شرایطی که رژیم ایران در دو دهه گذشته در داخل همه آداب و رسوم ایرانیان را به چالش کشیده و در عرصه بین المللی با مانور دادن بر روی مسایلی همچون صدور انقلاب ، دامن زدن به تنش های اعراب و اسرائیل و توهین به به سایر ملت ها با طرح مسایلی همچون افسانه بودن کشتار میلیونها نفر در هولوکاست ، کسی به اعتقادات ایرانیان احترام بگذارد. 
در سه دهه گذشته تنها تجربه تلخ توهین های پیاپی و انزوا و تحریم در عرصه جهانی بدلیل رفتار دولتمردان را تجریه کرده ایم و همزمام غارت آثار و مفاخر ایران توسط سایرین. تا جاییکه امسال همزمان با تعطیل اعلام شدن نوروز در ترکیه تبلیغات وسیعی در اروپا مبنی بر تعلق عید نوروز بدانها صورت گرفت! البته تعجبی ندارد وقتی که برگزاری باشکوه این مراسم در ترکیه را بی توجهی دولتمردان ایران مقایسه کنیم.
بخاطر دارم که در دوران خاتمی که عطائ الله مهاجرانی برای اولین بار پس از انقلاب تصمیم داشت نوروز را در تخت جمشید جشن بگیرد  خامنه ای چگونه با پیامی عتاب آلود و حتی اشاره بدان در سخنرانی های علنی جلوی آن را گرفت. 

 

 

با کلیک کردن بر روی بخش های مختلف از این تصویر؛  توضیحات زیبا  و مختصری پیرامون ایران باستان و جشن نوروز ارائه می گردد. 

جالب است که مایکروسافت بر خلاف یاهو و گوگل ، ( خصوصا گوگل) چندان در تحریم ها علیه ایران همداستان نشده است. گوگل با آنکه ظاهرا اقای کرستانی سمت بالایی در آن دارد ، پیشگام تحریم علیه ایران است. با آنکه برنامه های رایگان گوگل بر طبق قوانین آمریکا هیچ گاه شامل تحریم ها نمی شود ، اما متاسفانه تمام برنامه های جدید خود را برای ایرانیان تحریم کرده است. علیرغم آنکه در ایران محبوبیت فروانی دارد و به هر حال ایرانیان با جمعیت کم خود ، به بازدید کنندگان این موتور جستجو می افزایند اما به اشد وجه در تحریم ها مشارکت جسته است. 

در نهایت اگر برایتان مقدور است با یکی دو جمله از این اقدام مایکروسافت تشکر کنید تا بلکه در سالهای بعد هم ادامه یابد.

/ 2 نظر / 71 بازدید
زهرا مستاجران

با سلام خدمت دوست عزیزم مطالب وبلاگ شما را دیدن کردم واقعا که زیباست و جالب . راستی سال نو را هم به شما و خانواده گرامیتون تبریک میگم . دوست عزیز اگه تمایل داشته باشید با همدیگه تبادل لینک کنیم . اگه مایل بودید بنده را با عنوان( عاشقان) و همراه با توضیح (محصولات جدید) لینک کنید . منتظر پیام شما هستم. با تشکر مدیر وبلاگ عاشقان[گل][گل][گل]

یک ستاد یک همراه

با عرض درود فراوان و تبریک فرا رسیدن سال نو آریایی در نهایت احترام حضور شما سروران گرامی به استحضار میرساند وبلاگ جمعی از خواهران و برادران جوان و دانشجوی شما با نام (( یک ستاد یک همراه )) حامی استاد میرحسین موسوی همراه با نظرسنجی راه اندازی شد . به زودی سایت جامع خبری و تحلیلی مجموعه نیز راه اندازی خواهد شد . حضور شما سرور گرامی باعث افتخار جمع جوان ما میباشد . مشتاق حضور سبزتان از طرف جمعی از خواهران و برادرانتان (( یک ستاد یک همراه )) www.1setad1hamrah.blogfa.com 1setad1hamrah@gmail.com